ახალგაზრდების ეკონომიკური გაძლიერების უნარებისა და ცოდნის კლუბი (SKYE კლუბი)
პროგრამის მიზანია ეკონომიკური გაძლიერებისთვის საჭირო უნარების შეძენა, სოციალური მეწარმეობის შესახებ ცოდნის მიღება, სამოქალაქო და სამართლებრივი ცნობიერების ამაღლება და სხვა. ახალგაზრდებს ლიდერების ხელმძღვანელობით მცირე დაფინანსების ფარგლებში, თემის საჭიროებებიდან გამომდინარე, შესაძლებლობა ექნებათ დაგეგმონ და განახორციელონ სხვადასხვა სოციალური პროექტი.
პროექტს, Word Vision საქართველო ევროკავშირის ფინანსური მხარდაჭერით ახორციელებს.
სიახლეები კლუბის ფარგლებში
პროექტის ფარგლებში წარმატებული თანამშრომლობისთვის მადლობის სიგელით დაჯილდოვდა სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტი;
SKYE კლუბების აქტიური მხარდაჭერისთვის მადლობის სიგელი გადაეცა უნივერსიტეტის ადმინისტრაციის ხელმძღვანელს, პროფესორ როინ თათეშვილს.
SKYE (Skills and Knowledge for Youth Economic Empowerment) არის ცოდნისა და უნარების კლუბი ახალგაზრდების ეკონომიკური გაძლიერებისათვის.
„შენი სამაგიდო თამაში“ ასე ჰქვია პროექტს, რომლის შესახებ პრეზენტაცია ახალგაზრდულმა კლუბმა SKYE New Possibility 9 ოქტომბერს, სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გამართა.
შეხვედრას სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორი მაკა ბერიძე და უნივერსიტეტის ადმინისტრაციის ხელმძღვანელი როინ თათეშვილი ესწრებოდნენ.
ღონისძიების მიზანია ახალგაზრდების ჩართულობის ზრდა შემეცნებით და გასართობ აქტივობებში, მათი სოციალიზაციისა და დროის საინტერესოდ გატარების გზით.
აღნიშნული პროექტი ხორციელდება ახალგაზრდული კლუბის SKYE New Possibility ორგანიზებით ევროკავშირის პროექტის “კომპეტენციები დასაქმებისთვის” ფარგლებში.